DOLAR 30,9898 0.25%
EURO 33,4835 0.09%
ALTIN 2.020,430,43
BITCOIN %
Ankara
10°

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

90 okunma

Aile, İçişleri ile Sağlık bakanlıklarının 2023 bütçeleri TBMM Genel Kurulunda

ABONE OL
11 Aralık 2022 15:30
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MHP Gaziantep Milletvekili Sermet Atay, terör başlığının Türkiye’nin gündeminden silinmesinin, Cumhuriyetin 100. yılında millete en büyük hediye olacağını belirtti.

MHP milletvekilleri, TBMM Genel Kurulunda görüşülen Aile ve Sosyal Hizmetler, Sağlık ve İçişleri Bakanlığının 2023 yılı bütçeleri üzerinde söz aldı.

MHP İstanbul Milletvekili Hayati Arkaz, Türkiye’nin, dünyanın sağlık merkezi olduğunu, sağlıkta gücünün tartışılamayacağını belirtti.

Hastanelerde doğum, yoğun bakım, acil tedaviler, kardiyovasküler cerrahi, yanık ve kanser tedavileri ile ameliyatlarının yanı sıra organ nakli ve ambulans hizmetlerinin ücretsiz olduğunu söyleyen Arkaz, “ABD ve Avrupa’da en pahalı hizmet, ambulans hizmetleri. Böyle bir sağlık sistemi ve hizmeti dünyanın hiçbir yerinde yok. Hastanelerimiz 5 yıldızlı otel gibi. Yurt dışında yaşayan vatandaşların hemen hepsi Türkiye’de tedavi oluyorlar.” dedi.

Gelişmiş ülkelerdeki ameliyatların tamamının Türkiye’de de yapıldığının altını çizen Arkaz, “Büyük ameliyatlar, lazer ve robotik cerrahi sistemi ile yapılıyor. Nöronavigasyon yöntemiyle kafatası açılmadan kapalı beyin ameliyatları gerçekleştiriliyor. Baypas ameliyatları kapalı yapılıyor. Malpraktis konusu da çözüldü. Bunları birkaç yıl önce söyleselerdi, ‘Hayal mi görüyorsunuz?’ derdim.” diye konuştu.

Terörle etkin ve kararlı mücadele yürütüldüğüne de değinen Arkaz, şöyle devam etti:

“Yurt içinde terör bitti, yurt dışında ise teröristler tespit ediliyor ve gereken yapılıyor. İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu, göreve geldiği günden itibaren gece gündüz, bayram tatil demeden görevinin başında duruyor ve devlet adamlığı dersi veriyor. İçişleri Bakanımıza; teröristler, terörist seviciler, terörün bitmesini istemeyenler, bir de iç ve dış ajanlar karşı, ancak ‘teröre karşıyım, ülkemi seviyorum’ diyen bazı kişiler neden karşı bunu anlamış değiliz. Herkes şunu iyi bilsin ki İçişleri Bakanlığımızın ve Türk Silahlı Kuvvetlerimizin arkasında Cumhur İttifakı, büyük Türk milleti var.”

“Çocuklarla ilgili mutlaka özel çalışma yapılmalı”

MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, Türk toplumunun temel taşı olan ailenin, ekonomik ve sosyal gelişmelerin yol açtığı olumsuzluklara karşı korunması gerektiğini söyledi.

Çocuklar ve gençlerin, zamanlarının büyük bölümünü bilgisayar başında geçirdiğini, bu durumun bir süre sonra bağımlılığa dönüştüğünü ifade eden Erdem, “Eğlenceli gibi görünse de özellikle şiddet içerikli birçok bilgisayar oyununun ve çizgi filmin çocukları tehdit ettiğini hatta ölüme sürüklediğini dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de maalesef örnekleriyle görüyoruz. Çocukların ve gençlerin bilgisayar başında fazla zaman geçirmeleri, sosyal hayattan uzaklaşmalarına, dış dünyayla bağlantılarını kesmelerine ve kendi dünyalarını oluşturmalarına yol açıyor. Yüzlerce gencimizin intihara sürüklenmesine yol açan birçok oyun ve birçok çizgi film bulunuyor.” değerlendirmesini yaptı.

Bazı oyun ve çizgi filmlerin özellikle küçük çocukları etkisi altına aldığını belirten Erdem, şunları söyledi:

“Özellikle çocuklar izledikleri film karakterlerini kendi iç dünyalarında benimsiyor ve kişiselleştiriyor. Ailesine zarar vermeye yönlendiren bu oyunlarda çocuk eğer aileye zarar veremiyorsa bu kez kendine zarar veriyor. Dünyada binin üzerinde çocuk bu oyunlar nedeniyle intihara sürüklendi. Aidiyet duygusundan uzaklaşan bu çocuklarla ilgili mutlaka özel çalışma yapılmalı. Çocuklarımızı bu platformlardan korumak istiyorsak onların izlemesini önlemeliyiz.”

HDP Diyarbakır Milletvekili Remziye Tosun’un, bütçe görüşmeleri sırasında barış talebiyle beyaz tülbentini yere attığını hatırlatan Erdem, “PKK’nın provokasyonunu yapanlara seslenmek istiyorum: Kahraman askerlerimizin, polislerimizin, kardeşimiz Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun, Aybüke ve Necmettin öğretmenlerimizin, Bedirhan bebeğimizin ve nice ağzı süt kokan masum kardeşlerimizin kanlarına bulaştırdığınız ellerinizle kirlettiğiniz yazmanızı şerefli ve kahraman Türk kadınının töresini, sakın temsil işareti haline getirmeyin. Hainlerin, beyaz bayrak çekip Türk adaletine teslim olmaktan başka hiçbir çare ve yolları yok. Beyaz yazma değil, beyaz bayrak çekilir ancak. Analarımızın hayatları gibi tertemiz beyaz tülbentlerini, bebek katillerine malzeme yapma girişimi pespaye bir gösteri ve provokasyon.” ifadelerini kullandı.

“Teröristlerin beli kırıldı”

MHP Gaziantep Milletvekili Sermet Atay, İçişleri Bakanlığının, devletin ve vatandaşın sosyal hayatına en çok dokunan bakanlık olduğunu söyledi.

Terör ve uyuşturucuya karşı topyekun mücadele yürütüldüğünü, terör örgütü PKK’ya ve uzantılarına karşı operasyonların aralıksız sürdüğünü belirten Atay, düzenlenen operasyonlarda binlerce sığınağın imha ediğini, teröristlerin belinin kırıldığını kaydetti.

Terörü kaynağında yok etmenin, “savunmadan ziyade taarruz” anlayışıyla mücadeleyi sürdürmenin meyvelerini vermeye başladığını ifade eden Atay, “Bu şekilde sahada alan hakimiyeti kurmak suretiyle teröristlerin hareket kabiliyeti bitme noktasına geldi. Yapılan operasyonlarda teröristlerin alan hakimiyetleri engellendiği gibi maddi destekleri kesildi, finans kaynakları tıkandı ve lojistik destekleri de engellendi. Kolluk kuvvetlerimizin istihbarata dayalı İHA, SİHA, insanlı keşif uçak destekli etkin operasyonlarında muhtemel kayıplarımız en aza indirildi; sözde üst düzey teröristlerin birçoğu etkisiz hale getirildi.” dedi.

Terörün ve uyuşturucu destekçilerinin sonunun yakın olduğunu dile getiren Atay, şunları kaydetti:

“Bazı çevreler akıl tutulması yaşıyor; İçişleri Bakanlığı ve kurumlarını, uyuşturucu baronları ile ilişkilendirmeye varacak derecede ahlaksız iftiralar ortaya atıyor. Bunların asıl rahatsızlığı, terör örgütünün ve uyuşturucu kaçakçılarının köşeye sıkıştırılmış olması. Bu çevrelerin derdi üzüm yemek değil bekçi dövmek. Bu çaba beyhude, kimse boşuna uğraşmasın. Yurt içi terörist varlığı ilk kez 120’nin altına düşürüldü. Bu, yapılan mücadelenin doğru olduğunu gösterdi. Bu sayfanın kapanması ve terör başlığının ülkemizin gündeminden silinmesi Cumhuriyetimizin 100. yılında milletimize en büyük hediye olacak. Buna yürekten inanıyoruz.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.

deneme
dedektif | özel dedektif | fixbet giriş